Niespodziwany powrót do Cichego Wzgórza – Recenzja Silent Hill: Alchemilla

Zapalony gracz i fan kina azjatyckiego – z wykształcenia natomiast socjolog. Pasjonat wypraw górskich i ogólnie wypraw wszelakich oraz niemiłosierna gaduła. Blog prowadzi dokładnie od 30 grudnia 2012 roku. Więcej informacji znajdziecie na stronie o nas.

Podobne w tej kategorii

Może dołączysz do dyskusji?

 1. Klimat fajny. Natomiast… Dodałbym jeszcze wielki minus za zakończenie. Rozumiem, że jest to MOD, ale tak się nie powinno się kończyć żadnej produkcji. Gry przygodowe, podobnie jak powieści, powinny miejsc swoją strukturę fabularną. Jeśli dobra gra zbliża się ku końcowi, to da się wyczuć i przewidzieć. W tym wypadku zakończenie jest urwane i pozbawione sensu.

  • Makabe pisze:

   Cześć :) Odnośnie samego moda, to niestety motyw z wypadkiem samochodowym, jego konsekwencjami i rolą doktora Kaufmana w tej historii – był do przewidzenia od mniej więcej połowy rozgrywki. W kwestii zakończenia, to zgodzę się, że mogli się bardziej postarać – tak jak np. Sergey Noskov przy https://gracz.org/samotnosc-w-pociagu-recenzja-the-train/ (stworzył ją praktycznie sam!). Gry z serii Silent Hill przyzwyczaiły nas już do tego, że często sami musimy wywnioskować, dopowiedzieć sobie czy wręcz „odgadnąć” niektóre elementy fabuły i motywy głównych bohaterów. Taki w końcu ich urok.

 2. kmj pisze:

  Zamierzam sprawdzić tego moda w niedalekiej przyszłości. SH to moja ulubiona seria horrorów, a brak walki traktuję jedynie jako zaletę – Silent Hills zapowiada się na zbyt porąbane jak na moje nerwy, ale to będzie w sam raz, przynajmniej żaden potwór mnie nie dopadnie. :D

  • Makabe pisze:

   W końcu cisza często potrafi być bardziej przeraźliwa, niż niejeden potwór czy nawet sama walka z nim. Pamiętam, jak w SH2 podczas wizyty w jakiejś piwnicy nie było słychać kompletnie nic… aż tu nagle z zza rogu wyłania się Piramidogłowy :-P To było tyle lat temu, a mimo to wciąż to wspominam.

Cześć! :) Blog "Gracz.org - Świat Oczami Gracza" jest serwisem o grach, kinie i ogólnie pojętej elektronicznej rozrywce, ale poruszamy tutaj również inne tematy. Szanujemy naszych czytelników, dlatego prosimy o nie obrażanie innych osób w komentarzach oraz o nie używanie słów powszechnie uznawanych za wulgarne. Informujemy również, że komentarze mające na celu jedynie promowanie innych stron, blogów lub sklepów będą usuwane. Z góry dziękujemy za wyrozumiałość i pozdrawiamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najlepsze filmy Science Fiction 2024 roku