Stalker – historia książki, filmu i gry

Zapalony gracz i fan kina azjatyckiego – z wykształcenia natomiast socjolog. Pasjonat wypraw górskich i ogólnie wypraw wszelakich oraz niemiłosierna gaduła. Blog prowadzi dokładnie od 30 grudnia 2012 roku. Więcej informacji znajdziecie w zakładce o nas.

Podobne w tej kategorii

Może dołączysz do dyskusji?

 1. Ranafe pisze:

  Polecam Fabryczną Zonę – czyli stalkera na papierze. Niektóre książki są naprawdę bardzo dobre, Strugaccy by je polubili :-)

  Fajnie opracowana historia!

  • Makabe pisze:

   Dokopałaś się do bardzo starego tekstu, chyba nawet jednego z pierwszych na blogu :) Tak w ogóle, to temat Stalkera jest ogromny i powinno się go częściej eksponować zarówno w kinie jak i grach. Film Tarkowskiego do dzisiaj prezentuje się po prostu nieziemsko! Wystarczy wspomnieć, że Lars von Trier złożył mu hołd w przy okazji Antychrysta. Ponadto do gier z tego uniwersum cały czas powstają nowe mody – chyba są po prostu nieśmiertelne.

   • Ranafe pisze:

    Ale samych gier jest zdecydowanie za mało.

    • Makabe pisze:

     Zgadzam się! Zwłaszcza, że mnóstwo osób jest dalej zainteresowanych tematem. Szkoda, że GSC Game World praktycznie już nie istnieje (chociaż w 2016 roku wydali Kozaków 3), a Vostok Games również nie za dobrze przędzie. Dziwne, że nikt z większych wydawców nie powalczył o prawa do marki.

Cześć! :) Blog "Gracz.org - Świat Oczami Gracza" jest serwisem o grach, kinie i ogólnie pojętej elektronicznej rozrywce, ale poruszamy tutaj również inne tematy. Szanujemy naszych czytelników, dlatego prosimy o nie obrażanie innych osób w komentarzach oraz o nie używanie słów powszechnie uznawanych za wulgarne. Informujemy również, że komentarze mające na celu jedynie promowanie innych stron, blogów lub sklepów będą usuwane. Z góry dziękujemy za wyrozumiałość i pozdrawiamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najlepsze filmy Science Fiction 2024 roku