Top 10: Najlepsze klasyki anime

Zapalony gracz i fan kina azjatyckiego – z wykształcenia natomiast socjolog. Pasjonat wypraw górskich i ogólnie wypraw wszelakich oraz niemiłosierna gaduła. Blog prowadzi dokładnie od 30 grudnia 2012 roku. Więcej informacji znajdziecie na stronie o nas.

Podobne w tej kategorii

Może dołączysz do dyskusji?

 1. Basara pisze:

  Nie wiem, chyba będę musiał powtórzyć sobie Angel’s Egg. Wielu chwali, a ja zupełnie nie załapałem. GITS-a natomiast stawiam wyżej od Akiry.

  • Makabe pisze:

   Każdy ma zapewne swoją listę najlepszych anime. Ja akurat z filmów Oshiiego najbardziej sobie cenię Angel’s Egg, chociaż GITS też jest rewelacyjny.

 2. StacjaKosmiczna pisze:

  Do GItS’a dopisałbym, że twórcą serii (mangi) jest Masamune Shirow, a Oshii tylko reżyserem ekranizacji ;)

 3. Karolina pisze:

  A „Ziemia kiedyś nam obiecana” Makoto Shinkai? <3
  Ze Studia Ghibli natomiast moim faworytem pozostaje "Ruchomy zamek Hauru", choć "Laputę" też dobrze się oglądało :)

Cześć! :) Blog "Gracz.org - Świat Oczami Gracza" jest serwisem o grach, kinie i ogólnie pojętej elektronicznej rozrywce, ale poruszamy tutaj również inne tematy. Szanujemy naszych czytelników, dlatego prosimy o nie obrażanie innych osób w komentarzach oraz o nie używanie słów powszechnie uznawanych za wulgarne. Informujemy również, że komentarze mające na celu jedynie promowanie innych stron, blogów lub sklepów będą usuwane. Z góry dziękujemy za wyrozumiałość i pozdrawiamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najlepsze filmy Science Fiction 2024 roku