Google Pixel 8 kontra Pixel 8 Pro – porównanie parametrów

Zapalony gracz i fan kina azjatyckiego – z wykształcenia natomiast socjolog. Pasjonat wypraw górskich i ogólnie wypraw wszelakich oraz niemiłosierna gaduła. Blog prowadzi dokładnie od 30 grudnia 2012 roku. Więcej informacji znajdziecie na stronie o nas.

Podobne w tej kategorii

Może dołączysz do dyskusji?

 1. Opok pisze:

  Google zablokował recenzentom Pixel 8, Pixel 8 Pro możliwość korzystania z popularnych benchmarków do testowania układu Tensor G3 🤣🤣🤣 i to odpowiedź z testów wynika że jest na poziomie snapa 888

  • Adrian Heród pisze:

   Tak, czytałem też o tym ostatnio, wyniki zależnie od benchmarka porównywalne z SD 888 lub SD 8+ Gen 1. Trochę się zawiodłem :/ Nie zmienia to jednak faktu, że Tensory nigdy nie były super wydajnymi procesorami. Zresztą rok temu miałem właśnie dylemat – kupić Motorole Edge 30 Fusion (Snapdragon 888+) czy Pixela 7 (Tensor G2).

   Wszystko zależy od tego do czego potrzebujemy smartfona. Pixele mają swoje wady i zalety, ale moim zdaniem jeśli ktoś chce korzystać z najnowszych wersji Androida i długiego wsparcia, to aktualnie nie ma zbyt wielu alternatyw.

 2. Arek Stas pisze:

  Ciekawy jestem tego Tensora G3 bo podobno ma być wzrost wydajności o około 20%, ale poczekam do pierwszych testów z optymizmem.

  • Adrian Heród pisze:

   Na papierze wygląda to nieźle, Tensor G3 jest już w ulepszonym procesie technologicznym i ma jeden dodatkowy rdzeń oraz wyższe taktowania.

   Tensor G2 (8 rdzeni) – seria Pixel 7
   2x Cortex-X1 @ 2.85 GHz
   2x Cortex-A78 @ 2.35 GHz
   4x Cortex-A55 @ 1.80 GHz

   Tensor G3 (9 rdzeni) – seria Pixel 8
   1x Cortex-X3 @ 2.91 GHz
   4x Cortex-A715 @ 2.37 GHz
   4x Cortex-A510 @ 1.70 GHz

   Wydaje się, że różnica będzie w okolicach 15-30% na korzyść Pixela 8. Ja też czekam na wiarygodne testy, to wtedy będzie można porównać.

  • Opok pisze:

   jest na poziomie snapa 888

   czyli pamięć 3.1
   prawie ta sama matryca głównego aparatu
   poprawiony szeroki kąt i tyle
   reszta to kwestia oprogramowania które prędzej czy później lepsze czy gorsze będzie u innych

Cześć! :) Blog "Gracz.org - Świat Oczami Gracza" jest serwisem o grach, kinie i ogólnie pojętej elektronicznej rozrywce, ale poruszamy tutaj również inne tematy. Szanujemy naszych czytelników, dlatego prosimy o nie obrażanie innych osób w komentarzach oraz o nie używanie słów powszechnie uznawanych za wulgarne. Informujemy również, że komentarze mające na celu jedynie promowanie innych stron, blogów lub sklepów będą usuwane. Z góry dziękujemy za wyrozumiałość i pozdrawiamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najlepsze filmy Science Fiction 2024 roku