30 najlepszych filmów science fiction wszech czasów według Gracza

Zapalony gracz i fan kina azjatyckiego – z wykształcenia natomiast socjolog. Pasjonat wypraw górskich i ogólnie wypraw wszelakich oraz niemiłosierna gaduła. Blog prowadzi dokładnie od 30 grudnia 2012 roku. Więcej informacji znajdziecie na stronie o nas.

Podobne w tej kategorii

Może dołączysz do dyskusji?

 1. Robert J. K. pisze:

  Jak na listę wszech czasów zabrakło kilka tytułów, a znalazło się kilka co najmniej „wątpliwej” jakości.Brak w pierwszej piątce filmu: „Brazil”. Gdzie takie filmy, jak „Bliskie spotkania 3 stopnia”, „Gwiezdny przybysz” czy „Koziorożec1” i wielu innych, gdy w oczy razi IronMan czy Screamersi.. Zresztą tworzenie listy 30 filmów wszech czasów, to taki trochę populizm i socjotechniczne zagranie, skoro jest to „Moja 30 ulubionych filmów SF”. Ale to już nie jest tak chwytliwe.

  Ogólnie zgadzam się, że 30 to za mało, aby wybrać wszystkie wartościowe filmy.
  Pozdrawiam.
  Robert

  • Makabe pisze:

   Cześć, jak sama nazwa wskazuje jest to lista najlepszych SF według Gracza, czyli zestawienie moich ulubionych filmów z tego gatunku :) Na szczęście (lub niestety jak kto woli) każdy ma swoich pretendentów w tym temacie.

   Zawsze ciekawił mnie fenomen tego typu zestawień i reakcji na nie. Generalnie możemy wyróżnić przynajmniej trzy nurty – jedni doceniają obecność tytułów uznawanych przez nich za wartościowe, inni zarzucają braki, a są również i tacy, którzy nie są w stanie zaakceptować wyborów innych osób. Jeśli chodzi o mnie, to lubię różnorodność w kinie, która nie zawsze musi dotyczyć tylko i wyłącznie filmów z najwyższej półki… w końcu każdy lubi co innego ;) https://gracz.org/tag/najlepsze-filmy-wedlug-gracza/

 2. TheBlogThatScreamed pisze:

  Cieszy wysokie miejsce Dark City, to mój ścisły top, a na dodatek, co ciekawe, ja jako niezbyt wielki fan fantastyki, nie widziałem z listy tylko Pacific Rim… :)

  • Makabe pisze:

   Jeśli podobały Ci się inne filmy Guillermo del Toro, to warto obejrzeć i ten. Odnośnie samej listy, to są to oczywiście moje ulubione filmy SF :)

 3. StacjaKosmiczna pisze:

  Zasadniczo pierwsza piątka jest prawie taka, jak moja. Z tą różnicą, że przed Stalkera wcisnąłbym jeszcze Gattacę i Love z 2013 roku :)

  Pozdrawiam z pokładu Stacji Kosmicznej!

 4. Karolina pisze:

  Kiedyś stroniłam od SF, a teraz połowa z TOP30 zaliczona :) I są to świetne tytuły: Interstellar, Incepcja, Ona, Przeznaczenie, Łowca androidów… Na miarę takiego rankingu to może nie są, ale poleciłabym też filmy np. Ex Machina i Początek.

 5. Ryton pisze:

  Jak na „zapalonego fana kina azjatyckiego” to trochę mało tu kina azjatyckiego. A przecież dobre SF również tam się trafiało. I nie mam na myśli Anime.

Cześć! :) Blog "Gracz.org - Świat Oczami Gracza" jest serwisem o grach, kinie i ogólnie pojętej elektronicznej rozrywce, ale poruszamy tutaj również inne tematy. Szanujemy naszych czytelników, dlatego prosimy o nie obrażanie innych osób w komentarzach oraz o nie używanie słów powszechnie uznawanych za wulgarne. Informujemy również, że komentarze mające na celu jedynie promowanie innych stron, blogów lub sklepów będą usuwane. Z góry dziękujemy za wyrozumiałość i pozdrawiamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najlepsze filmy Science Fiction 2024 roku