Internet dawniej i dziś – czyli jak wyglądało kiedyś korzystanie z sieci

Zapalony gracz i fan kina azjatyckiego – z wykształcenia natomiast socjolog. Pasjonat wypraw górskich i ogólnie wypraw wszelakich oraz niemiłosierna gaduła. Blog prowadzi dokładnie od 30 grudnia 2012 roku. Więcej informacji znajdziecie na stronie o nas.

Podobne w tej kategorii

Może dołączysz do dyskusji?

 1. Jimmy Black pisze:

  Jak byłem dzieciak i stałe łącza posiadały jedynie niektóre osoby w mieście, to pamiętam chodzenie po różnych ludziach i pytanie, czy ma to i tamto i czy mógłby mi to skopiować na CD.
  Kupowanie łącza na spółkę z sąsiadem i dzielenie go było koszmarem, gdyż ciągle zasysał coś z kaazy albo osiołka i pochłaniał całą przepustowość.
  A dziś osiągneliśmy poziom, gdy przeciętna strona waży tyle, co doom…

  • Makabe pisze:

   Zgadza się, często nawet więcej niż pierwszy Doom :) Ja pamiętam jeszcze jak chodziło się do znajomych z dyskiem twardym, a każdy dzielił się swoimi plikami – miałem nawet kieszeń zamontowaną na stałe w obudowie.

 2. Crash pisze:

  Te czasy jak najbardziej pamiętam… w sumie nawet te nieco wcześniejsze, kiedy to BBSy jeszcze w miarę były używane. ;) (na jednego to wchodzę okazjonalnie nawet i w dzisiejszych czasach) Ach tak, dial-up, wieczne wkurzanie się na zerwane połączenia, legendarny numer TePsy, Go!Zilla i średnio 3 kilobajty na sekundę transferu… aż ciężko uwierzyć, że tego typu czasy jeszcze były nie tak dawno temu. ;) Kurczę, aż samemu by się chciało o podobnych tematach skrobnąć. :D Dzięki za tą nostalgiczną podróż!

  • Makabe pisze:

   Każdy ma swoje wspomnienia z tego okresu… w sumie to miałem jeszcze o kilku rzeczach napisać, ale zostawiłem to sobie na osobny tekst. Jak wspominam tamte czasy, to wydaje mi się to takie odległe – jak zupełnie inny świat. Teraz korzystanie z Internetu to sama przyjemność, kiedyś trzeba było się nieźle nakombinować, żeby samemu poradzić sobie z wszystkimi przeciwnościami elektronicznego świata.

Cześć! :) Blog "Gracz.org - Świat Oczami Gracza" jest serwisem o grach, kinie i ogólnie pojętej elektronicznej rozrywce, ale poruszamy tutaj również inne tematy. Szanujemy naszych czytelników, dlatego prosimy o nie obrażanie innych osób w komentarzach oraz o nie używanie słów powszechnie uznawanych za wulgarne. Informujemy również, że komentarze mające na celu jedynie promowanie innych stron, blogów lub sklepów będą usuwane. Z góry dziękujemy za wyrozumiałość i pozdrawiamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najlepsze filmy Science Fiction 2024 roku